ساره به آزادی رسید

ساره (زهرا صدیقی همدانی) که بعد از نقض حکم اعدام با وثیقه سنگین از زندان آزاد شده بود امروز به کشوری امن رسید. 

شش‌رنگ از تمامی فعالان ال‌جی‌بی‌تی+ که ساره را در این مسیر سخت تا آزادی همراهی کردند تشکر می‌کند و این موفقیت را به جامعه ال‌جی‌بی‌تی، فعالین و جامعه جهانی که با کمپین آزادی ساره همراهی کردند تبریک می‌گوید.

آزادی و امنیت ساره، یک پیروزی بزرگ برای جنبش ال‌جی‌بی‌تی ایران است. پیروزی‌ که نشان می‌دهد ما هرگز  نباید به احکام ضد انسانی تن بدهیم و بر علیه نقض حقوقمان تمام تلاش خود را انجام دهیم.

بلند کردن صدایمان بلند در سطح جهانی و بهره‌گیری از مکانیزم های حقوق بشری بین‌المللی یکی از راه های فشار به جمهوری اسلامی برا توقف  جنایت‌هایش می‌تواند ثمربخش باشد.

خرسندیم که تمام تلاشی که جامعه ال‌جی‌بی‌تی ایران به همراهی جامعه جهانی کرد به ثمر رسید و ساره اکنون می تواند در کشوری آزاد و دموکراتیک همراه با فرزندانش زندگی کند.

زهرا صدیقی همدانی، معروف به ساره، ۳۱ ساله، آبان ۱۴۰۰ توسط نیروهای سپاه پاسداران در مرز ارومیه دستگیر شد، وی که فعالیت علنی در رابطه با هویت جنسی‌اش در شبکه اجتماعی  داشت، به بازپرس ارشد شعبه ۶ دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه معرفی شد و به وی اعلام شد که به “افساد فی الارض” از جمله از طریق “ترویج همجنسگرایی”، “ارتباطات با شبکه‌های معاند  جمهوری اسلامی ” و «ترویج مسیحیت» متهم شده است.

پس از کمپین بسیار گسترده‌ای که توسط شش‌رنگ راه اندازی و با همراهی جامعه ال جی‌بی‌تی+ ایران و جهان، جامعه بین الملل از سیاستمداران تا هنرمندان،  ادامه پیدا کرد، حکم اعدام ساره نقض و با تودیع وثیقه آزاد شد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *