تلاش برای تصویب قانون مجازات اعدام برای همجنسگرایان در اوگاندا

پارلمان اوگاندا قرار است قانون وحشیانه ای که ممکن است مجازات اعدام را برای همجنسگرا بودن شامل شود  ، تصویب کند. در صورت تصویب این قانون ، هزاران اوگاندایی ممکن است فقط به خاطر همجنسگرا بودن با اعدام یا حبس ابد روبه رو شوند.
ما قبلن به متوقف شدن چنین لایحه ای کمک کرده ایم و می توانیم دوباره این کار را انجام بدهیم. بعد از یک اعتراض عظیم جهانی در سال گذشته ، موسونی رییس جمهور اوگاندا دستور توقف بررسی لایحه را صادر کرد. اما ناآرامی های سیاسی در اوگاندا رو به افزایش است و تندروهای مذهبی در پارلمان امیدوارند که هرج و مرج و خشونت در خیابان ها مانع توجه جامعه جهانی به فشار دوم برای تصویب این قانون سرشار از نفرت شود. ما می توانیم به آنها نشان بدهیم که جهان همچنان به این موضوع اهمیت میدهد.
ما فرصتی برای از دست دادن نداریم. بیایید در بیست و چهار ساعت آینده علیه این قانون وحشتناک ضد همجنس گرایی در اوگاندا یک میلیون صدا شویم – ما این پیغام را به رهبران اوگاندا وکشورهای تاثیرگذار خواهیم رساند. برای اقدام روی لینک زیر اقدام کنید و سپس این ایمیل را برای دیگران بفرستید :
http://www.avaaz.org/en/uganda_stop_gay_death_law/?bFIeGdb&v=19509

در حال حاضر در اوگاندا همجنسگرا بودن خیلی خطرناک و وحشتناک است. جامعه ی همجنسگرایان اوگاندایی به طور منظم مورد آزار و اذیت وسرکوب قرار میگیرد. و در سال گذشته دیوید کاتو فعال حقوق همجنسگرایان (صاحب عکس فوق) در منزل شخصی اش به طرز وحشیانه ای به  قتل رسید. در حال حاضر همجنسگرایان توسط این قانون سخت و متحجرانه تهدید می شوند. این قانون می تواند موجب محکوم شدن افرادی که مرتکب  رابطه ی همجنس گرایانه شده اند به حبس ابد و حکم اعدام برای کسانی که این تخلف را “مرتبا مرتکب شده اند” شود. حتی تحت این قانون پر از نفرت فعالین اِن جی او هایی که برای جلوگیری از گسترش ایدز فعالیت می کنند ممکن است به عنوان “اشاعه ی همجنسگرایی” به زندان محکوم شوند.
در حال حاضر اوگاندا درگیر اعتشاش های  سیاسی است، اعتشاش هایی که پس از رسوای پارلمان در پی مفقود شدن مقادیر زیادی از کمک های مالی به وجود آمده است. این نا به سامانی برای افراطگرایان مذهبی در پارلمان یک شانس کامل برای گمراه کردن افکار عمومی با لایحه ی کنار گذاشته شده ی ضد همجنس گرایان تحت عنوان “کادوی کریسمس برای اوگاندا” فراهم کرده است.
موسنوی رئیس جمهور اوگاندا،پیش از این  و پس از اینکه کمک های بین المللی از اوگاندا در معرض خطر قرار گرفت ،حمایتش را از این قانون  سلب کرده بود.بیایید یک پتیشن یک میلیونی برای متوقف کردن دوباره ی قانون وحشتناک ضد همجنس گرایان و نجات جان انسان ها به راه بیندازیم. تنها چند ساعت زمان داریم – از لینک زیر پتیشن را امضا کنید و سپس آن را برای دوستان و خانواده تان ارسال کنید :
http://www.avaaz.org/en/uganda_stop_gay_death_law/?bFIeGdb&v=19509
دفعه ی پیش ، پتیشن بین المللی ما در مورد محکوم کردن مجازات اعدام برای همجنس گرایان به دست پارلمان رسید – با تحریک پارلمان توسط اخبار و فشارهای بین المللی کافی توانست این طرح را برای ماه ها متوقف کند. پس از اینکه یک روزنامه اسامی ، عکس و آدرس 100 نفر که مظنون به همجنس گرایی بودند را منتشر کرد و کسانی که شناسایی شدند در خطر قرار گرفتند ، سایت آواز از یک پرونده ی حقوقی علیه این روزنامه حمایت کرد و برنده شد. ما بارها و بارها برای جامعه ی همجنسگرایان اوگاندا در کنار هم ایستاده ایم ، هم اکنون بیش از همیشه نیازمند ما هستند.
قاطع و امیدوار
تمامی اعضای تیم آواز
ترجمه مطلب  توسط رژین
از این آدرس:
http://handinglove.co.uk/hours-to-stop-ugandas-gay-death-penalty/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *