خطیبی که نشر همجنسگراستیزی می کرد از سخنرانی در دانشگاه لندن شرقی منع شد

Murtaza-Khan-CRED-YouTube

یک خطیب اسلامی همجنسگراستیز که اشاره به پرت کردن همجنسگرایان از بالای کوه کرده بود از شرکت در مراسمی در دانشگاه لندن شرقی منع شد.

مظفر خان همراه با عثمان لطیف به شب شام سالانه ی جامعه ی اسلامی UEL دعوت شده بود که به دلیل نگرانی کنشگران حقوق بشر دعوتشان لغو شد.

طبق گزارش گروه Studen Rights که گروهیست ضد افراط گرایی، هر دو نفر به عنوان افراد همجنسگراستیز شناخته شده هستند.

لطیف در سخنان گذشته ی خود گفته بود: “ما همجنسگرایی را نمی پذیریم . . ما از آن متنفریم برای اینکه الله از آن متنفر است” در حالی که خان گفته بود، انجیل سفارش کرده است که همجنسگرایان را از بالای کوه به پایین پرت کنید.

یک کلیپ از سخنان همجنسگراستیزانه ی او در نوامبر 2011 منتشر شده است که در آن همجنسگرایی را عملی” شنیع که علیه بشریت است” توصیف می کند. او در سخنانش اخطار می کند که “لواط نکنید، دست به این گناه شیطانی نزنید”.

او همچنین فریاد می زند: ” خطاب به جامعه ی همجنسگرای مسلمان! که عمل همجنسگرایانه ی خود را به رخ ما می کشند” این را پس از این جمله می گوید:”پسرها، نزد من خودستایی نکنید، چرا که شما مرد نیستید!”

پینجشنبه 17 آپریل، دانشگاه لندن پیامی را منتشر کرد. با این محتوی: “جامعه ی مسلمان اجازه ی استفاده از امکانات دانشگاه لندن شرقی را برای برگزاری این مراسم ندارد. ما صریحاً به برگزار کنندگان برنامه اعلام کردیم که این دانشگاه به هیچ وجه نشر تنفر و تبعیض را تحمل نمی کند”.

در جواب، پیتر تاچر، فعال حقوق بشر گفت: “این یک پیروزی برای ارزش های انسانی و برابری محسوب می شود. از صمیم قلب از دانشگاه لندن برای رد کردن سخنرانانی که نشر تنفر و تبعیض می کنند تشکر می کنم”.

او اضافه کرد: “اقدام سریع و قاطع دانشگاه لندن شرقی حرکتی متفاوت در مقایسه با بعضی از دانشگاه ها بود که به نام مدارا، به متعصبین و افراط گرایان برای سخنرانی در اماکنشان مجوز می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *