لغو مجوز علی صاحبی، روانشناس همجنسگراستیز به دلیل آزار جنسی در استرالیا

کمیسیون شکایت امور پزشکی استرالیا (AHPRA ) مجوز علی صاحبی، روانشناس مشهور را که به خاطر آموزه‌های همجنسگراستیزانه و رفتار غیرحرفه‌ای خود پیش از این شناخته شده بود، لغو کرد.

AHPRA  پس از بررسی شکایات متعدد بیماران، مجوز صاحبی را به دلیل “رفتار حرفه‌ای نامناسب” و “تخطی حرفه‌ای” لغو کرد.

صاحبی اوایل سال جاری پس از انتشار ویدئویی که در آن همجنسگرایی را “رفتاری خودتخریبی” توصیف می‌کرد، با انتقادات شدید روبرو شد که مجبور به حذف ویدیو و عذرخواهی شد، اما همچنان به فعالیت خود در ایران ادامه می‌داد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که صاحبی با یک مراجعه‌کننده خود رابطه جنسی برقرار کرده و جلسات گروهی روان‌درمانی را در منزل خود با حضور مشروبات الکلی برگزار کرده است. این اقدامات او را به نقض قوانین اخلاقی و حرفه‌ای روانشناسی متهم کرد.

لغو مجوز صاحبی پیامی واضح به سایر روانشناسان ارسال می‌کند که رفتار غیرحرفه‌ای و تبعیض‌آمیز عواقب جدی خواهد داشت. این اقدام همچنین گامی مهم در جهت اطمینان از ارائه خدمات روانشناسی با کیفیت و اخلاقی به همه افراد، صرف نظر از گرایش جنسی آنها، است.

از شما همراهان خوب شش‌رنگ می‌خواهیم برای بالا بردن اطلاعات و آگاهی بیشتر از جزوه‌های راهنمای مراجع که پیش‌تر در وبسایت شش‌رنگ منتشر شده استفاده کرده و اجازه بروز هیچ‌گونه تبعیض و خشونتی را به چنین درمانگران یا مشاورینی ندهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *