شادی امین جایزه بین‌المللی مشاهده‌ پذیری لزبین‌ها را به نیکا شاکرمی و آرمان‌هایش تقدیم کرد

شش‌رنگ، ۲۷ آبان ۱۴۰۱: در مراسم اعطای جایزه بین‌المللی مشاهده‌پذیری لزبین‌ها که عصر امروز در تنریف اسپانیا برگزار شد، شادی امین پس از روایت شرح حال و قتل نیکا شاکرمی، جایزه خود را به او و آرمان‌هایش تقدیم کرد.

 

 

این جایزه برای نخستین بار است که در سطح بین‌المللی اعطا می‌شود و برگزارکنندگان آن جامعه لزبین های اروپا و آسیای مرکزی و شبکه لزبینهای اسپانیا هستند. در سخنرانی که یکی از مسوولان آن در زمان اعطای جایزه رویت پذیری لزبین‌ها در بخش کامیونیتی به شادی امین ایراد کرد گفت:
“برای من، شادی امین نماینده مبارزه و انسجام است. او مثال اعلای مدلی فمینیستی است. متشکرم شادی امین، برای نشان دادن اینکه زندگی ما در خدمت آرمان کرامت انسانی است. ممنون که هستی و فقط برای اینکه هستی. “

 

 

“این افتخار بزرگی برای ماست که فعالی را معرفی کنیم که از ایران می‌آید وبه‌دلیل فعالیت‌های سیاسی‌اش مجبور شده ایران را ترک کند اما در خارج از ایران تشکل ایجاد کرده و تلاش کرده که به مشاهده‌پذیری لزبین‌ها در جامعه خود کمک کند.”
شادی امین، مدیر شبکه شش‌رنگ در سخنرانی بعد از دریافت جایزه ابتدا از حاضران خواست تا به احترام همه کسانی که در ایران برای آزادی و در سراسر جهان برای حقوق اقلیت های جنسی و جنسیتی جان‌شان را از دست داده‌اند یک دقیقه سکوت کنند. وی در بخشی از سخنرانی خود که با فریادهای ایران، ایران از سوی حاضران آغاز شد گفت: “نیکا یکی از صدها و حتی هزاران اعضای جامعه ال‌جی‌بی‌تی بود که زندگی‌شان را برای پیروزی این انقلاب به خطر می‌اندازند. تصاویر دوستی هایشان، ویدیوهای کلامشان و عکسها و پست های شبکه های اجتماعی شان، ما را به سوی عشق همجنسخواهانه و زندگی کوییر آنها رهنمون می شود.”
وی سپس با اشاره به ساره (زهرا صدیقی همدانی)، و الهام چوبدار، دو زن جوانی که به اتهام ترویج عشق به همجنس و آگاهی رسانی درباره حقوق ال‌جی‌بی‌تی به اعدام محکوم شده‌اند گفت: “موفقیت این انقلاب ایران برای آنان و برای ما مهم‌است؛ همانطور که سمت و سوی آن. این انقلاب اگر از همین امروز گفتمان پذیرش جامعه ال جی بی تی آی را با همه سختی ها و موانعش نپذیرد، شکستی عظیم برای جوانانی است که جانشان را به خطر می‌اندازند.”
در این مراسم زنان همجنسگرایی از کشورهای اوکراین، هلند، فرانسه و اسپانیا برای کار خود مورد تقدیر بین المللی قرار گرفتند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *