اطلاعیه دوم قوه قضاییه در مورد ساره و الهام

مرکز رسانه قوه قضاییه، طی اطلاعیه‌ای اتهامات بی اساسی که به زهرا صدیقی همدانی (ساره) و الهام چوبدار نسبت می‌دادند را تکرار کرده و احکام اعدام  ساره و الهام را قابل فرجام‌خواهی خوانده است.

در این اطلاعیه که به نظر می آید  در واکنش به اطلاع‌رسانی و کمپین گسترده بین‌المللی اعتراض به حکم  ساره و الهام منتشر شده است، قوه قضاییه برای هرکدام از افرادی که در این پرونده محکوم شده‌اند اتهاماتی گنگ و ناروشن  مانند «ترویج گسترده فحشا» مطرح کرده و به سناریوی خود شاخ و برگ تازه‌ای اضافه کرده است. 

در بخشی از اطلاعیه می‌خوانیم: «زهرا صدیقی و الهام چوبدار به صورت گسترده زنان و دختران جوان را به امید آموزش و کاریابی به خارج از کشور می‌بردند و با دادن هدیه‌های گران قیمت، آنها را گمراه و مجبور به فساد می‌کردند..»
قوه قضاییه در این اتهام، نشان می دهد که چطور عدم داشتن امکان کار و آموزش، نبود آزادی و امنیت، چگونه آینده دختران و زنان بسیاری را تاریک و آنها را مجبور به ترک کشور می کند.

قوه قضاییه با توسل به  سناریوی قبلی و اضافه کردن جزییات جدید به آن، سعی در باورپذیر کردن سناریوی شکست‌خورده خود دارد. آنچه روشن است، تلاش گسترده برای نجات جان این دو کنشگر حوزه اقلیت‌های جنسی و جنسیتی به گوش قوه قضاییه رسیده و دست و بال مسئولین را در اجرای حکم تنگ کرده است.

جامعه جهانی و سازمان ها و نهادهای حقوق بشری به درستی در پاسخ به این اتهامات، خواهان ارائه شواهد و تشکیل دادگاهی علنی، با حضور رسانه ها، نمایندگانی از سازمان ملل و حق دفاع اصولی برای متهمین این پرونده شده‌اند.

اما جالب آنجایی ست که این اطلاعیه به نقل از قوه قضاییه می گوید:”رسانه‌های ضد انقلاب مدعی شده‌اند، این افراد صرفا به دلیل «همجنسگرایی» بازداشت و محکوم شده‌اند.” 

تاکید بر اینکه “صرفا” به دلیل همجنسگرایی نبوده، بار دیگر کراهت قوانینی که همجنسگرایی، روشنگری و آگاهی رسانی در مورد آن و همچنین روابط دو همجنس را جرم انگاری می کند را جلوی چشم ما می گذارد.

شش رنگ از همه فعالین، سازمان های حقوق بشری و رسانه ها می خواهد، همچنان پرقدرت علیه این احکام ناعادلانه صدای خود را بلند کنند و نگذارند دو جان جوان، تنها بدلیل سبک زندگی متفاوت، گرایش جنسی و فعالیت برای دستیابی به حقوق انسانی خود،  قربانی سیاست اتهام زنی همیشگی سیستم ناعادلانه قضایی جمهوری اسلامی شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *