قتل 265 نفر ترنس در یک سال

بر اساس گزارش منتشر شده در روز چهارشنبه (21 نوامبر)  265 انسان ترنسجندر در سراسر جهان طی 12 ماه گذشته قربانی قتل های خشن شده اند. در مجموع ، از ژانویه 2008 ، 1083 مورد قتل افراد ترنس گزارش شده است.
آمار و ارقام روز گذشته توسط پروژه ی بررسی و مشاهده  قتل افراد ترنس منتشر شده است که 20 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته  که در آن 221 قتل افراد ترنس گزارش شده، نشان می دهد.
. درمجموع،ازژانویه 2008 قتل 1083 نفرترنس گزارش شده است

پروژه ی بررسی و مشاهده قتل ترنس ها در ماه آپریل 2009 شروع شد و به طور سیستماتیک گزارشهای  رسیده از قتل ترنس ها در سر تا سر جهان را مشاهده، جمع آوری و تحلیل می کند.
نتایج اولیه  ای که برای اولین بار در جولای  2009 معرفی شد  ،2 یا 3 بار در سال  در فرم جدول ها ، لیست های اسامی و نقشه ها به روز می شود و در وبسایت” احترام به ترنس ها و هراس از ترنس ها در سراسر جهان” منتشر می شود.
“ما در حال مشاهده ی افزایش  قابل توجه قتل ها هستیم، که توجه ما را به سطوح بالای خشونت ها که معطوف بسیاری از ترنس ها است،جلب می کند.”
گزارش های به روز شده قتل های ترنس ها در 29  کشور جهان در یک سال گذشته که را با اکثریت در برزیل (126 مورد) ، مکزیک (48) ، و آمریکا (15) و پس از آن ونزوئلا (9) ، هندوراس (8) ، کلمبیا (6) ، اروگوئه (6) ، و گواتمالا (5)  نشان می دهد . در آسیا بیشترین موارد گزارش شده در هند(6مورد) ، پاکستان(5) و فیلیپین (4) و در اروپا در ترکیه با 4 مورد پیدا شده است.
آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی 80 درصد از گزارش های جهانی قتل های افراد ترنس از ژانویه 2008 را به خود اختصاص داده اند.
آمار و ارقام به مناسبت  چهاردهمین سالروز بین المللی یادبود ترنسجندرها که با جشن هایی در سرتاسر جهان در روز سه شنبه 20 نوامبر برگزار می شود ، منتشر شد.
ترجمه توسط رژین
لینک مرتبط:
https://transrespect.org/en/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *