تذکر دادستانی به الناز شاکردوست به خاطر حمایت از افراد ال‌جی‌بی‌تی

الناز شاکردوست از جمله هنرمندان داخل ایران بود که در  واکنش به خبر دردناک قتل علیرضا فاضلی منفرد در یک پست اینستاگرامی صریحا به افراد ال‌جی‌بی‌تی اشاره کرده و در مقابل خشونت و جنایت علیه افراد ال‌جی‌بی‌تی موضع‌گیری کرده و مردم را به شکستن سکوت در برابر خشونت علیه همجنسگرایان تشویق کرده بود.

شاکردوست در بخشی از متنش نوشته بود: «هميشه از بچگى هر داستانى كه مى خوندم با به نام خداى مهربان شروع مي شد اما اين داستان خداى مهربان نداره. شايد درگير تمام قتل عام‌هايى بوده كه اين روزها از رسانه‌ها در سراسر دنيا ميبينيم، داستان زن‌ستيزى و دگرباشان جنسي روايت جديدى در جامعه ما نيست، انقدر ريشه پيدا كرده كه امروز تبديل به يك معضل بزرگ شده و نفسمان را گرفته، ما را به جايى رسانده كه جانى را كه نداده‌ايم حق گرفتنش را طلب مي‌كنيم، در گوشه گوشه‌ى اين خاك زنان و مردانى به دست خانواده و عزيزانشان سر بريده مى‌شوند، فقط و فقط براى كوچك‌ترين حق انسانيت. حق انتخاب، حق داشتن سليقه، حق تصميم گرفتن براى زندگى خود. كشته شدن توسط هم بازى‌هاى بچگى، پدر، مادر و عزيزان هزار بار مردن است. امروز بايد تمام قد بايستيم تا اين ابر سياه را از سرمان برداريم، امروز ديگر سكوت نمى‌كنيم. براى عليرضاهاى قربانى شده اين سرزمين.»

تنها ساعاتی بعد در اینستاگرام اکانت‌هایی با محتوای مذهبی و حکومتی شروع به فضاسازی علیه الناز شاکردوست تحت عنوان « پست خلاف عفت و اخلاق عمومی» کردند. این اقدامات تا جایی پیشرفت که روز گذشته رسانه‌های داخلی اعلام کردند از دادستانی تهران به الناز شاکردوست در مورد پست اینستاگرامش تذکر داده شده و او این پست را حذف کرده است.

 

او در متنش به افراد ال‌جی‌بی‌تی صریحا باعبارت مبهم و غلط  «دگرباش جنسی» اشاره کرده است. متعجبیم که این کلمه نامأنوس و مبهم هم در دایره خط قرمز جمهوری اسلامی قرار گرفته! اگر قطب‌الدین صادقی باشید و از این کلمه برای مزمت و انسان زدایی از افراد ال‌جی‌بی‌تی استفاده کنید هیچ خطر و تذکر متوجه شما نیست!

 

نکته دیگر در این اتفاق این است که مخالفت با خشونت و جنایت علیه انسان‌ها از سوی این جماعت اقدام علیه عفت عمومیست! 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *