قایق افتخار در میانمار

۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۰ دیدگاه

AFP


این هفته میانمار شاهد به حرکت در آمدن قایق افتخار در رود بزرگترین شهر این کشور، یانگون، بود. این نخستین بار است که قایق افتخار در میانمار به حرکت درآمده است. این اتفاق در خلال فستیوال سالانه‌ی LGBTها روی داد.
امسال پنجمین سال متوالی برگزاری فستیوال LGBTها بود. بخشی از این فستیوال یکشنبه‌ی گذشته و مابقی هفته‌ی آتی برگزار خواهد شد. قریب به سیصد نفر نزدیک به دو ساعت بر روی سه کروز روی رود یانگون به جشن و پایکوبی پرداختند.
ولیم وان روجی، برگزارکننده‌ی این فستیوال می‌گوید: ما هر سال (این فستیوال) را بزرگ و بزرگتر می‌کنیم و امسال نیز تلاش بسیاری داشتیم.
رابطه با همجنس در این کشور از ۱۰ سال زندان تا حبس ابد قابل مجازات است. با وجود آنکه بخش ۳۷۷ قانون کیفری هیچگاه در این کشور اجرا نشده است اما همواره سایه‌ی آن بر زندگی اقلیت‌های جنسی افتاده است.
نیکی رنگون، ترنس زن ۲۲ ساله و یکی از شرکت‌کنندگان این جشن معتقد است که بیشترین حمایت از سمت مردم علی‌رغم بی‌توجهی دولت و مسئولین ‌می‌آید. در این فستیوال شامل برنامه‌هایی چون اجرای زنده، صحبت و سخنرانی برای افزایش آگاهی نسبت به جامعه‌ی LGBT و نمایش فیلم بود.

لحظاتی از این جشن را از در ادامه ادامه می‌توانید ببینید:

دسته: رویدادهای جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *