انعکاس مقاومت ال‌جی‌بی‌تی‌های ایران در فروم جهانی خانواده‌های رنگین‌کمانی

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱ دیدگاه

شادی امین، از بنیانگزاران شبکه شش‌رنگ و عضو هیئت‌مدیره ایلگا آسیا در دهم می ۲۰۱۸ (۲۰ اردیبهشت ۹۷) در دومین فروم سالانه خانواده‌های_رنگین‌کمانی آسیا و اقیانوسیه با توجه به تحقیقات شش‌رنگ درباره تجربه زیست همجنسگرایان و ترنس‌جندرهای ایران و چالش‌های خاص پیش‌روی جامعه رنگین‌کمانی ایرانی صحبت کرد.

با ورود ایران به هیئت مدیره ایلگا آسیا در سال ۲۰۱۷، این اولین بار است که ال‌جی‌بی‌تی‌های ایرانی در یک مجمع بین‌المللی در آسیا نمایندگی می‌شوند.

این فروم به مناسبت روز جهانی برابری خانواده (International Family Equality Day – IFED) و به میزبانی مشترک سازمان‌های Planet Ally و IFED و همکاری GIN و SPARKING CHANGE برگزار شد.

امین ابتدا در پنل «فراتر از اعداد و ارقام: داده‌ها و تحقیقات خانواده‌های رنگین‌کمانی»، با تکیه بر یافته‌های تحقیق شش‌رنگ بر این نکته تاکید کرد که روند این تحقیق خود برای جامعه اقلیت جنسی ایرانی یک تجربه آموزشی بوده است و به اعضای جامعه ال‌جی‌بی‌تی قدرت بخشیده و مقاومت آنان را آشکارتر کرده است.

در این پنل علاوه بر شادی امین، سخنرانان زیر درباره داده‌ها و تحقیقات با استناد به تجربیات خود صحبت کردند:

لانا وولف: بنیانگزار و مدیر سازمان Sparking Change، مدیر و رهبر مشارکت کامیونیتی سازمان Edge Effect و عضو کمیته فروم خانواده‌های رنگین‌کمانی۲۰۱۸،

انگس کارول: محقق مستقل،

پروفسور سوئن: استادیار و مدیر تحصیلات تکمیلی مطالعات جنسیت و دستیار مدیر بخش تحقیقات جنسیت در موسسه مطالعات آسیا و اقیانوسیه هنگ‌کنگ، مدیر برنامه تحقیقات سکشوالیته در دانشگاه چینی هنگ‌کنگ)،

با مدیریت جلسه پروفسور بجت (استاد اقتصاد دانشگاه امهرست ماساچوست و پژوهشگر ممتاز موسسه ویلیامز، دانشگاه UCLA).

برای شنیدن صحبت‌های شادی امین و سایر سخنرانان در پنل «فراتر از اعداد و ارقام» ویدیوی زیر را از دقیقه ۱۰:۳۲ تماشا کنید:

Asian-Pacific Rainbow Families Forum, EATON Hotel

Gepostet von Planet Ally am Donnerstag, 10. Mai 2018

 

در ادامه فروم، شادی امین در بخش دیگری (Country Profile: IRAN) به ارائه دورنمایی از وضعیت جنبش ال‌جی‌بی‌تی و چالش‌های خاص پیش‌روی جامعه رنگین‌کمانی در ایران پرداخت.

وی در صحبت‌های خود تاکید کرد که جامعه رنگین‌کمانی ایران از تعریف خانواده‌های رنگین‌کمانی (مورد بحث در این کنفرانس) فاصله دارد. مسائل و چالش‌های پیش روی جامعه ایرانی بسیار پایه‌ای‌تر هستند.

امین در عین حال تاکید کرد که این به این معنا نیست که ما قربانی هستیم. ما موفقیت‌های بسیاری در داخل به دست آورده‌ایم.

https://twitter.com/Flofucious/status/994887856786235394

وی با توجه به اینکه جرم‌انگاری همجنسگرایی و مجازات اعدام مانعی اساسی بر سر راه پذیرش فرهنگی است، تلاش برای لغو مجازات اعدام برای رابطه همجنسگرایانه را وظیفه جنبش جهانی ال‌جی‌بی‌تی و سازمان‌ها و مکانیسم‌های بین‌المللی نیز دانست.

برای شنیدن صحبت‌های شادی امین در بخش (Country Profile: IRAN) ویدیوی زیر را از دقیقه ۵۱ مشاهده کنید:

https://www.facebook.com/6rang.Iran/posts/1859963164065747

همچنین برای دیدن تصاویر بیشتر از این کنفرانس به این آلبوم سر بزنید.

 

مرتبط:

برچسب‌ها: , , ,

دسته: تلویزیون ۶ رنگ, گزارش و فعالیت‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *