رونمایی از جنسیتX: تجربه زیست همجنسگرایان و فراجنسیتی ها در ایران

 
Fa - Final - August 10
مراسم رونمایی از کتاب جنسیت X، در برنامه ای با عنوان “تجربه زیست همجنسگرایان و فراجنسیتی های ایرانی”، روز پنجشنبه 13 آگوست در لندن برگزار خواهد شد.
در این برنامه جکی لوییس، از اعضای سابق هیئت مدیره ایلگا (ILGA)، سازمان بین المللی همجنسگرایان، پروفسور ژانت  آفاری، استاد دانشگاه سانتاباربارا، دکتر هایده مغیثی، استاد دانشگاه یورک کانادا، شادی امین، از شبکه لزبین ها و ترنسجندرهای ایرانی (6رنگ)، رها بحرینی، نویسنده “هویت های پزشکینه شده، بدنهای جراحت دیده” ، و شادی صدر، مدیر اجرایی سازمان عدالت برای ایران سخنرانی خواهند داشت. همچنین نمایش فیلم “روایت آکان” و موسیقی ایرانی با اجرای ایمان بشری (پیانو) و رجا محمدی (ویلون) بخشهای دیگر این برنامه خواهند بود.
جنسیت X، که شادی امین آن را به رشته تحریر درآورده است، نتیجه تحقیق “نه به تغییر جنسیت تحمیلی” است که در یک دوره سه ساله و با مصاحبه عمیق با ۱۰۵ تن از اعضای جامعه اقلیت‌های جنسی ایرانی در ایران، ترکیه و سایر کشورها انجام شده است. این کتاب، برای نخستین بار، روایتی از درون خود جامعه ال جی بی تی است که تجربه عینی روزمره زندگی نویسنده و همکاران وی در ایران را با تحقیقی جامع گره می زند و آن را در یک بستر تئوریک عرضه می کند. در این کتاب، نویسنده از نظریات جودیت باتلر و میشل فوکو برای تبیین چالش‌های روزمره زندگی در جامعه‌ای عمیقا دوجنس‌گونه بهره گرفته است. در عین حال، اصول حقوق بین الملل، برای روشن کردن اینکه چگونه حقوق اولیه همجنس‌گرایان و ترنس‌جندرها در ایران نقض می شود به دقت بررسی و قوانین ایران با آن محک زده شده است.
مراسم رونمایی از کتاب جنسیت X از ساعت 6 و نیم عصر روز 13 آگوست در رودلف اشتاینر هاوس لندن برگزار خواهد شد و  ورود برای همگان آزاد و رایگان خواهد بود. روزنامه نگاران نیز در صورت تمایل برای تهیه گزارش از برنامه و دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با ای میل 6رنگ تماس بگیرند.
info@6rang.org
نشانی محل برگزاری:
مکان: Rudolf Steiner House, 35 Park Rd,
London NW1 6XT
نزدیک به ایستگاه مترویBaker Street

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *