پسر نوجوان با لباس عروسی دستگیر شد

handcuffs_682_422300a

استان وایر، ترمه ایرانی- پلیس تربیت حیدریه پسر نوجوانی را که برای سرگرمی و خنده لباس عروسی خواهرش را پوشیده و سوار بر موتور دوستش به خیابان‌گردی رفته بود دستگیر کرد.

به گزارش بویرنیوز به نقل از ایران، منوچهر ۱۶ ساله را ماموران در حالی دستگیر کرده‌اند که لباس عروس به تن داشت و موتور سواری می‌کرد. پسر نوجوان به همراه دوست ۱۸ ساله‌اش به‌نام حسین که در زمان دستگیری راننده موتورسیکلت بوده، صبح روز پنج‌شنبه نهم آبان‌ماه به دادستان تربت حیدریه گفته است: «شب هشتم آبان‌ماه با دوستم حسین قرار داشتم برویم و دوری بزنیم. از خانه که بیرون آمدم متوجه شدم خواهرم لباس عروسی کهنه‌اش را داخل پلاستیکی جلوی در خانه گذاشته است. با دیدن لباس، آن را برداشتم و به حسین نشان دادم. ناگهان فکری به سرم زد. لباس را برداشتم و با حسین به خانه یکی از دوستان دیگرم رفتیم. کسی آن‌جا نبود. لباس را پوشیدم. کمی خودم را آرایش کردم. از سر مسخره بازی تصمیم گرفتیم با همان وضعیت، موتورسواری کنیم. حسین موتور را روشن کرد. من نیز با لباس عروس و تور سفید پشت سرش سوار شدم و به راه افتادیم. در خیابان‌ها بوق می‌زدیم و می‌رفتیم. همه مردم با تعجب نگاه‌مان می‌کردند. ساعت ۹ شب بود که خودروی گشت پلیس جلوی ما را گرفت. تور را روی سرم کشیدم. ماموران پلیس با دیدن کفش‌ها و شلوارم فهمیدند زن نیستم و دستگیرمان کردند. من اصلاً نمی‌دانستم این کار جرم است و فقط به‌خاطر سرگرمی این کار را کردیم.»

منوچهر تا کلاس پنجم ابتدایی درس خوانده‌ است. پدرش شاگرد اتوبوس است و او برای این که کمک خرج خانه باشد،  نتوانست است درس بخواند.

حسین ۱۸ ساله هم گفته است: «پدرم کارگر ساده‌ای است. من نیز مانند منوچهر نتوانستم ادامه تحصیل بدهم و سرکار می‌روم. ما وقتی دیدیم همه با تعجب نگاه‌مان می‌کنند ذوق کرده بودیم و ادا در می‌آوردیم. نمی‌دانستیم چه کار اشتباهی کرده‌ایم.»

سرهنگ «محمد امین شاهرخی»، رییس پلیس تربت حیدریه در این  مورد اعلام کرده است:« ساعت ۹ شب هشتم آبان‌ماه، تیم کلانتری ۱۱ تربت حیدریه هنگام گشت‌زنی مشاهده کردند جوانی راننده و کسی که لباس عروس به تن داشت ترک نشین یک موتور است. با توجه به این که این صحنه تعجب شهروندان را به وجود آورده بود، پلیس بلافاصله موتور را متوقف کرد و در بررسی‌های اولیه مشخص شد کسی که لباس عروس به تن دارد پسری نوجوان است.»

وی با اشاره به این مطلب که منوچهر و دوستش به اتهام جریحه‌دار کردن عفت عمومی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، گفته است:« خانواده‌ها باید هوشیاری و مراقبت بیش‌تری نسبت به فرزندان خود داشته باشند و آن‌ها را به‌طور غیرمستقیم تحت کنترل قرار دهند تا شاهد چنین مشکلات و مسایلی نباشیم.»

مطلب از ایران وایر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *