درخشش زنان کوئیر در تیم قهرمان جام جهانی فوتبال زنان

۱۷ تیر ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه

 

تیم فوتبال زنان آمریکا، قهرمان این دورهی جام جهانی فوتبال زنان، می تواند به سه بار قهرمانی جامجهانی پیش از این و پنج عضو خود از جامعهی کوئیر افتخار کند. از میان این پنج نفر دو نفرـ آلی کریگر و اشکلین هاریس، نامزد هستند. همینطور مربی تیم جیلیان الیس لزبین است. این چهارمین قهرمانی این تیم در جام جهانی قوتبال زنان‌ است.

درخشش زنان کویٔیر

بحث مشاهدهپذیری و درخشش زنان کوئیر پیش از این هم بحث مجامع ورزشی و فمینیستی در حواشی این دوره از بازیهای جام جهانی زنان شدهبود. همینطور تیم فوتبال زنان هلند نیز با پنج زن کوئیر در این مسابقات شرکت کرد. استادیار مسالهی جنس و جنسیت در دانشگاه «پوردو» ایلات متحدهی آمریکا، شرلی کوکی، در اینباره میگوید که این درخشش نشان میدهد که ورزش هر چه بیشتر رو به همه باز میشود. در این دوره از بازی‌های جام جهانی زنان چهل زن آشکارا کوئیر در تیم‌های مختلف حضور داشتند.

او به خبرنگار ان.بی.سی در این باره میگوید: «من فکر میکنم که این به این معناست که یک نسل جدید از زنان جوان به فضای ورزشی راه پیدا کردهاند که از فضای فرهنگی متفاوتی میآیند. فضایی که در آن این مساله ننگ نیست که کوئیر باشند»

باید به این مساله نیز توجه داشت که در بسیاری از کشورها هنوز همجنسگرایی یک تابو است و به همین دلیل بخش زیادی از زنان از تیمهای مختلف با این مساله رو به رو هستند که اگر کوئیر باشند نیز نمیتوانند به راحتی این مساله را آشکار کنند.

تیم فوتبال زنان ایالات متحده با درخشش زنان کوئیرش رنگ و بوی دیگری به قهرمانیاش در این دوره از بازیهای جام جهانی داده است.

منبع: ان.بی.سی نیوز

برچسب‌ها:

دسته: رویدادهای جهان, علیه هموفوبیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *