قتل ۲۶۵ نفر ترنس در یک سال

۳ دی ۱۳۹۱ | ۰ دیدگاه

بر اساس گزارش منتشر شده در روز چهارشنبه (۲۱ نوامبر)  ۲۶۵ انسان ترنسجندر در سراسر جهان طی ۱۲ ماه گذشته قربانی قتل های خشن شده اند. در مجموع ، از ژانویه ۲۰۰۸ ، ۱۰۸۳ مورد قتل افراد ترنس گزارش شده است.

آمار و ارقام روز گذشته توسط پروژه ی بررسی و مشاهده  قتل افراد ترنس منتشر شده است که ۲۰ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته  که در آن ۲۲۱ قتل افراد ترنس گزارش شده، نشان می دهد.

. درمجموع،ازژانویه ۲۰۰۸ قتل ۱۰۸۳ نفرترنس گزارش شده است

پروژه ی بررسی و مشاهده قتل ترنس ها در ماه آپریل ۲۰۰۹ شروع شد و به طور سیستماتیک گزارشهای  رسیده از قتل ترنس ها در سر تا سر جهان را مشاهده، جمع آوری و تحلیل می کند.

نتایج اولیه  ای که برای اولین بار در جولای  ۲۰۰۹ معرفی شد  ،۲ یا ۳ بار در سال  در فرم جدول ها ، لیست های اسامی و نقشه ها به روز می شود و در وبسایت” احترام به ترنس ها و هراس از ترنس ها در سراسر جهان” منتشر می شود.

“ما در حال مشاهده ی افزایش  قابل توجه قتل ها هستیم، که توجه ما را به سطوح بالای خشونت ها که معطوف بسیاری از ترنس ها است،جلب می کند.”

گزارش های به روز شده قتل های ترنس ها در ۲۹  کشور جهان در یک سال گذشته که را با اکثریت در برزیل (۱۲۶ مورد) ، مکزیک (۴۸) ، و آمریکا (۱۵) و پس از آن ونزوئلا (۹) ، هندوراس (۸) ، کلمبیا (۶) ، اروگوئه (۶) ، و گواتمالا (۵)  نشان می دهد . در آسیا بیشترین موارد گزارش شده در هند(۶مورد) ، پاکستان(۵) و فیلیپین (۴) و در اروپا در ترکیه با ۴ مورد پیدا شده است.

آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی ۸۰ درصد از گزارش های جهانی قتل های افراد ترنس از ژانویه ۲۰۰۸ را به خود اختصاص داده اند.

آمار و ارقام به مناسبت  چهاردهمین سالروز بین المللی یادبود ترنسجندرها که با جشن هایی در سرتاسر جهان در روز سه شنبه ۲۰ نوامبر برگزار می شود ، منتشر شد.

ترجمه توسط رژین
لینک اصل مطلب:
http://ilga.org/ilga/en/article/nOV4GdJ1cZ

 

 

دسته: خبرها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *