استقبال  هنگ‌کنگ از میزبانی بزرگ‌ترین رویداد ورزشی فرهنگی همجنسگرایان

۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

hongkong

 

«بازی‌های همجنسگرایان» که به طور غیررسمی با نام «المپیک همجنسگرایان» نیز شناخته می‌شود، ابتدا در سال ۱۹۸۲ در شهر سان‌فرانسیسکو آغاز و به مرور به بزرگ‌ترین رویداد بین‌المللی ورزشی و فرهنگی ورزشکاران، هنرمندان و موسیقی‌دان‌های لزبین، گی، بایسکشوال و ترنسجندر از سراسر جهان تبدیل شد.

لِویاتن هندریکس، عضو هیئت مدیره و افسر توسعه بین‌المللی فدراسیون بازی‌های همجنسگرایان در مصاحبه با ساندی مورنینگ پست بیان می‌کند که کاندیداهای میزبانی این مسابقات دلیل علاقمندی خود را نیاز به بهبود وضع حقوق اقلیت‌های جنسی در شهر خود اعلام می‌کنند. وی می‌افزاید : «این مسئله می‌تواند به منظور ایجاد تغییری در وضع حقوق بشر در تصمیم واگذاری میزبانی به یک شهر خاص تاثیر گذار باشد ».

در سال ۲۰۱۴، شهر کلیولند در ایالت اوهایو میزبان حدود ده  هزار تماشاچی و ده هزار ورزشکار از ۶۰ کشور مختلف بود که در ۳۷ رشته ورزشی مختلف در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند. این فرصت برای میزبانی در سال ۲۰۱۸ نصیب پاریس خواهد شد.

نکته قابل توجه در مورد میزبانی کلیولند، بازدهی مالی موفق آن می‌باشد. برگزارکنندگان بازی‌های همجنسگرایان در کلیولند موفق شدند به سود خالص ۱۵۰ هزار دلار دست یابند که تنها ۲/۲ درصد درآمد حاصله از این مسابقات به مبلغ کل ۸/۶ میلیون دلار می‌باشد. بر اساس گفته‌های مدیر اجرایی مسابقات، مبلغ ۱۲۰ هزار دلار از این سود جهت تاسیس اعتباری جدید ویژه اقلیت‌های جنسی به «بنیاد کلیولند»، اسپانسر اصلی مسابقات، تعلق گرفت. به گفته مدیر این بنیاد، تمامی مبلغ این وجه به تلاش در جهت پیشبرد اصل برابری و تقویت جامعه ال‌جی‌بی‌تی تعلق گرفته است.

اینکه آیا بازی‌های همجنسگرایان در سال ۲۰۲۲ به آسیا خواهد آمد یا خیر در اکتبر ۲۰۱۷ مشخص خواهد شد. انتظار می‌رود که میزبانی این مسابقات در هنگ‌کنگ،‌ موجب اشاعه فرهنگ برابری، تحمل و هم‌زیستی شده و با جلب توجه افکار عمومی و افزایش مشارکت و فعالیت در حوزه اقلیت‌های جنسی در نهایت به اصلاح و بهبود حمایت قانون از اقلیت‌های جنسی در این منطقه منجر گردد.

منابع:

http://www.gaystarnews.com/article/hong-kong-bids-2022-gay-games-hope-improving-lgbt-rights-country/#gs.mv3iuik

http://www.scmp.com/news/hong-kong/education-community/article/1937973/hong-kong-propose-hosting-gay-olympics-gay-games

برچسب‌ها: ,

دسته: رویدادهای جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *