حضور شش رنگ در کنفرانس جهانی أقلیت های جنسی

۴ آبان ۱۳۹۳ | ۰ دیدگاه

ilga

۲۷ امین کنفرانس بین المللی ایلگا – مجمع بین المللی لزبین ها، گی ها، بایسکشوال ها، ترنس ها و دوجنسی ها – امسال با عنوان “استعمار زدایی از بدن” در مکزیک در تاریخ ۲۷-۳۱ اکتبر برگزار خواهد شد. شادی امین به نمایندگی از شبکه ی لزبین ها و ترنس های ایرانی (شش رنگ) در این همایش جهانی شرکت خواهد کرد.

در این کنفرانس سازمان های عضو، هیئت اجرایی، و دیگر حامیان گرد هم می آیند تا به تعیین استراتژی، ایجاد روابط سازنده، عضو گیری، ارائه ی پیشنهادات و تغییرات احتمالی در اساسنامه و رأی گیری برای انتخاب معاون مدیر، مدیر حوزه ی زنان و مدیر بخش ترنس بپردازند.

ایلگا یک فدراسیون جهانی است که در سال ۱۹۸۷ پایه گزاری شده است و در آن ۱۱۰۰ سازمان از ۱۱۰ کشور که در زمینه ی حقوق اقلیت های جنسی فعالیت می کنند عضویت دارند. این تشکل مردمی به عنوان یک نهاد مشاوره ای با سازمان ملل و دولت ها همکاری می کند. از زمان تأسیس، ایلگا تا کنون در سه قاره ی جهان کنفرانس برگزار کرده است که در آن بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ نماینده از سازمان های فعال در حوزه ی اجتماعی به مدت یک هفته گرد هم آمده اند. حضور مقامات رسمی، قانون گزاران، مدیران مؤسسات تعاونی و نمایندگان دفاتر سازمان ملل در همایش های سالانه به غنی تر شدن مباحث و ارائه ی راه حل های بهتر کمک می کند.

 

تاریخچه ی مختصر از ایلگا

ایلگا اولین بار با عنوان “جامعه ی بین المللی مردان همجنسگرا” در ماه آگوست سال ۱۹۷۸ در طی کنفرانسی به نام “کمپین برای برابری حقوق همجنسگرایان” در شهر کاونتری انگلیس شکل گرفت. در سال ۱۹۸۶ این نام به جامعه ی بین المللی لزبین ها و گی ها تغییر یافت. ایلگا نقش بسزایی در تصمیم سازمان جهانی مبنی بر خارج کردن همجنسگرایی از لیست بیماری ها داشته است، همچنین اولین سازمان لزبین و گی بوده است که در سال ۱۹۹۴ به طور رسمی به عنوان یک سازمان مردم نهاد به مقام مشاور در سازمان ملل دست یافته است. در سال ۲۰۱۱ ایلگا گزارشی از همجنسگراستیزی حمایت شده از طرف دولت ها به همراه یک نقشه شامل ۷۶ کشور که در آن رابطه ی همجنسگرایانه میان دو فرد بالغ جرم محسوب می شود را منتشر کرد. ایلگا و بخش اروپایی ایلگا به منظور اضافه کردن جامعه ی اینترسکس (دوجنسی)، به تنها کنفرانس جهانی که از سال ۲۰۱۱ با شرکت فعالان دوجنسی و سازمان های درگیر برگزار می شود کمک مالی کردند. سومین انجمن بین المللی دوجنسی ها در جزیره ی مالت با حضور ۳۴ فرد به نمایندگی از ۳۰ سازمان از همه ی قاره ها برگزار شد. اعلامیه ی پایانی این نشست علاوه بر تصدیق وجود افراد اینترسکس و تأیید دوباره ی اعلامیه های پیشین به پایان دادن تبعیض علیه افراد دوجنسی و تضمین حق سلامتی بدن فرد، استقلال فیزیکی و حق تعیین سرنوشت تأکید کرد.

اخبار ارسالی از بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی ایلگا را می توانید در روزهای آتی از همین صفحه دنبال کنید.

 

 

 

 

برچسب‌ها: , ,

دسته: اطلاعیه های 6 رنگ, ترنس جندر, خبرها, رویدادهای جهان, علیه هموفوبیا, گزارش و فعالیت‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *